Antalya Gezilecek Yerler

Antalya’da yeşilin her bir tonuna ve turkuaz mavisinin her bir rengine oldukça cömert davranan doğa Antalya’yı vazgeçilmez yapıyor. Antalya gezilecek yerler bakımından bu özellikleri ile de oldukça zengindir. Antalya turistik yerler arasında bulunan tarihi ve doğal güzelliklerinin her biri Antalya tatili esnasında keşfedilmesi gereken Antalya gezilecek yerler arasındadır.
Antalya tarihi yerleri ile Antalya gezilecek yerler gezimize başlarsak eğer ilk önce antik kentlerine doğru yol almamız gerekir. Xanthos, Myra, Termessos, Limra, Simena Antalya gezilecek yerler içinde görmek isteyeceğiniz antik kentlerden bazılarıdır. Antalya gezilecek yerler arasında bulunan bu antik kentlerde surlardan tiyatroya, odeondan mezar anıtlarına kadar geçmişin izlerini taşıyan birçok tarihi yapıyla karşılaşırsınız. Antalya tatili sırasında Antalya gezilecek yerler içinde tarihin en canlı kalıntılarını saklayan müzeleri, Osmanlı’nın izlerini taşıyan camileri de unutmamak gerekir.
Antalya gezilecek yerler içinde gelelim Antalya doğal güzelliklerine. Antalya turistik yerler arasında birçok doğal güzelliğe eşlik eden Antalya gezilecek yerler yazmakla bitmez. Ancak Antalya tatili sırasında görülmeye değer Antalya gezilecek yerler hakkında bahsedelim ki etkileyici bu atmosfere sizlerde şahit olun. Antalya doğal güzelliklerinde ilk Antalya turistik yerler Yukarı Düden Şelalesi. Sık ağaçların bulunduğu cennet gibi bir yer olan şelalenin çağladığı su kulaklarınıza hitap ederken eşsiz görüntüsü de gözlerinizi kamaştırır. Antalya gezilecek yerler içinde şelaleler gerçekten ayrı bir yer tutuyor. Aşağı Düden Şelalesi de yine Antalya gezilecek yerler içinde Antalya tatili sırasında uğramanız gereken yerlerden biridir. Ve Antalya’nın vazgeçilmez Antalya gezilecek yerler sıralamasında yerini alan mağaralar. Karain Mağarası da Antalya gezilecek yerler içinde ilk sırada olan mağaralarından biridir. Bir başka Antalya gezilecek yerler arasında bulunan ve Antalya tatili esnasında listenize almanız gereken yerlerde yaylalarıdır. Yazın sıcağına inat serin olan ve manzarası ile sizi büyüleyen yaylalarda piknik yapabileceğiniz yerler olduğu gibi yemek için konaklayabileceğiniz yerlerde bulunuyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !